مزیت های مهم ظروف آلومینیومی در مقایسه با ظروف یکبار مصرف

ظرف های آلومینیومی در برابر هر گونه رطوبت مثل باران، نور مثل نور خورشید، باکتری و گازها غیر قابل نفوذ هستند. بسته بندی آسان مواد غذایی در ظرف های آلومینیومی، در واقع همان مزیتی است که این ماده را  ایده آل برای مصارف خانگی و صنعتی کرده است. مزیت های مختلفی ظروف آلومینیومی نسبت به باقی ظروف مثل پلاستیکی، شیشه ای، فولی و غیره دارند. آیا با ظروف آلومینیومی آشنایی دارید؟ چه مزیت هایی ظروف آلومینیومی نسبت به بقیه ظروف دیگر مثل فولی دارند؟

مزیت های مهم ظروف آلومینیومی در مقایسه با ظروف یکبار مصرف

فواید ظروف های آلومینیومی در مقایسه با ظروف کاغذی

فایده ی ظروفی که از آلومینیم ساخته شده اند این است که دوام بیشتری نسبت به ظروف کاغذی دارد.  ظروف کاغذی از مقاومت و دوام بالایی برخوردار در صورتی که ظرف های آلومینیومی علاوه بر کیفیت بالا، دوام و مقاومت بسیار زیادی از خود نشان می دهند. در ظروف آلومینیومی امکان تغییر وجود ندارد اما در ظروف کاغذی رطوبت در این ظرف رسوخ کرده و تغییر شکل می دهد.

مزایای د ظرف های آلومینیومی در مقایسه با ظروف گیاهی

در برابر غذای بسیار داغ ظروف گیاهی توانایی دوام و مقاومت زیادی برای نگهداشتن را از خود نشان نمی دهد. اما ظروف آلومینیومی علاوه بر اینکه غذای داغ را تحمل می کنند، غذا را به مدت خیلی زیاد ، گرم نگه می دارند. ظروف گیاهی در برابر سرما و گرما دوام زیادی ندارند ولی برخلاف آن، ظروف آلومینیومی این مقاومت را دارند. ظروف آلومینیومی مدت بسیار کمتری نسبت به ظروف قابل بازیافت دارند. ظروف فومی یا گیاهی ، ممکن است ۲۰ سال یا بیشتر طول بکشد تا یک ظرف آن بازیافت بشود.

فواید ظروف های آلومینیومی درمقایسه با ظروف شیشه ای

ظروف آلومینیومی به هیچ عنوان نور را از خود نخواهند داد ولی ظروف شیشه ای به راحتی نورها را جذب می کنند. یکی از بدی های ظروف شیشه ای در مقایسه با آلومینیومی در واقع همین مورد است. مثلا فرض کنید یک غذا در این ظرف قرار گرفته که احتیاجی به نور ندارد و این غذا پس از تابش نور خورشید خراب می شود. مقاومت و انعطاف پذیری ظروف آلومینیومی در مقایسه ای با ظروف شیشه ای بسیار بالاتر است. ظروف آلومینیومی در مقایسه با ظرف های شیشه ای می توانند خم بشوند.

مزایای ظروف آلومینیومی در مقایسه با ظروف پلاستیکی

در ظروف آلومینیومی امکان گرم کردن غذا را دارید، اما در ظروف پلاستیکی این امکان وجود ندارد. ظروف آلومینیومی دماهای بسیار بالا را تحمل می کنند. همچنین انعطاف پذیری بالایی نسبت به ظروف پلاستیکی دارد. ظروف آلومینیومی به خاطر استفاده از ماده آلومینیوم پایداری بسیاری در برابر خوردگی دارد و به هیمن دلیل امکان سرایت کردن عناصر فلزی به غذای شما در این ظروف امان پذیر نخواهد بود. ولی برخلاف ظروف آلومینیومی ، ظروف پلاستیکی به خاطر وجود مواد شیمیایی در ساخت آن ها مواد غذایی را بسیار آلوده می کنند. همچنین به دلیل استفاده از پلاستیک، غذای مورد استفاده در این نوع ظروف تغییر مزه می دهد. ظروف آلومینیومی بسیارانعطاف پذیر تر از ظروف پلاستیکی هستند. همچنین مقاومت جنس ظروف پلاستیکی بسیار ضعیف تر از ظروف آلومینیومی است.

مزایای ظروف آلومینیومی در مقایسه با ظروف پلاستیکی

جمع بندی

انعطاف پذیری بالا و دوام بالاتر دو برتری مهم که ظروف آلومینیومی نسبت به سایر ظرف ها مثل ظرف های پلاستیکی، ظرف های گیاهی یا فومی و ظرف های شیشه ای دارند. چون ظرف های آلومینیومی در برابر”باکتری ها” مقاومت بالایی دارند بنابراین خوراکی ها یا مواد غذائی موجود در ظرف های آلومینیومی از تماس با جرم های اضافی مصون هستند. در ظرف های آلومینیومی در فاصله زمانی کوتاهی غذای شما گرم می شود. ظرف های از جنس آلومینیوم این توانایی نگهداری غذاهای با دمای بالا را دارند.

 

 

 

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست