از رول آلومینیومی تا اشکال مختلف آن

ظروف آلومینیومی و دیگر ظروف یکبار مصرف با توجه به سهولت و استفاده ی آسان، صرفه جویی در زمان مصرفی و رعایت اصول و نکات بهداشتی، در مراسم های مذهبی و ملی و همچنین پخش نذورات، نقش پر رنگی را ایفا کرده و مصرف آن ها رو به افزونی است. اما سوالی که پیش می آید این است که فرآیند تولید ظروف یکبار مصرف آلومینیومی که مصرف آن این روز ها بیش از پیش شده است، به چه شکل است؟ ظروف یکبار مصرف آلومینیوم در چه مدل ها و طرح هایی در بازار موجود است؟  در ادامه با ما همراه باشید.

از رول آلومینیومی تا اشکال مختلف آن

 

ظروف آلومینیومی چگونه ساخته می شوند؟

می دانید که آلومینیوم یکی از فراوان ترین فلزات در پوسته ی زمین است که به صورت نا خالص در سنگ های معدنی گوناگونی یافت می شود. مواد مصرفی در تهیه ظروف آلومینیومی خود به چند دسته تقسیم می شوند؛ اما بسیاری از این ظروف یکبار مصرف به صورت مستقیم از آلومینیوم ساخته می شوند که در ادامه بر آنیم تا فرآیند تولید ظروف یکبار مصرف آلومینیومی را شرح دهیم. در ابتدای امر، آلومینیوم ها به صورت رول وارد کارخانه ها می شوند. سپس این رول ها از یک سری دستگاه های نورد در جهت کاهش و کم شدن حداقل ۵۰ درصد ضخامت ورقه های آلومینیوم، عبور می کنند. در دستگاه های نورد آلومینیوم، از تعدادی رول های پشتیبانی برای اطمینان یافتن از اعمال فشار مناسب و کافی نورد به تمامی نقاط بافت رول از طریق افزایش میزان استحکام و همچنین کاهش انحراف رول های آلومینیوم، استفاده می شود.

ظروف آلومینیومی چگونه ساخته می شوند؟

 

نکته حائز اهمیت در این فرآیند این است که، کنترل ضخامت لایه ها و رول ها به وسیله ی نظارت پیوسته ی رایانه ای در هر نورد، انجام می شود؛ سپس زمانی که ضخامت فلز آلومینیوم حدود ۷۵ درصد کاهش یافت، آن را در فر مخصوص در جهت گداخته شدن، قرار می دهند. جالب است بدانید که از روان کننده های مخصوص در جهت کنترل فرآیند نورد و همچنین خنک کردن، استفاده می شود. در مرحله ی بعدی برای روان سازی و شکل دهی ورقه های آلومینیوم به ظروف مصرفی، از ترکیب فود گرید استفاده می شود. این ماده موجب می شود تا در هنگام استفاده از محصول نهایی (ظرف آلومینیومی)، غذایی در سطح ظرف چسبیده نشود. در گام نهایی ورقه های آلومینیومی فشرده شده توسط دستگاه پرس شکل گرفته و توسط این دستگاه برجسته کاری و تزیین می شوند.

ظروف پرکاربرد یکبار مصرف آلومینیومی

در این قسمت قصد داریم تا ظروف پرکاربرد یکبار مصرف آلومینیومی را به شما معرفی کنیم. این دسته از ظروف یکبار مصرف از آنجاییکه استفاده از آن ها نسبت به انواع دیگری از ظروف یکبار مصرف آسان تر و مقاوم تر است، جزء ظروف پرکاربرد محسوب می شوند. حال این آلومینیوم های فشرده شده ی شکل گرفته، بنا به مصارفی که دارند، طراحی و تولید می شوند.

انواع ظروف یکبار مصرف آلومینیومی

انواع متعددی از دستگاه پرس ظروف آلومینیومی در بازار موجود است و همانطور که قبلا به آن اشاره کردیم، در مرحله ی آخر جهت شکل گیری و برجسته کاری در فرآیند تولید مورد استفاده قرار می گیرند که در نهایت انواع و اقسام ظروف یکبار مصرف آلومینیومی را تولید می کنند. برای مثال:

  • دیس یکبار مصرف آلومینیومی
  • ظرف نگهدارنده ی غذا یکبار مصرف آلومینیومی
  • ظروف پذیرایی و سرو یکبار مصرف آلومینیومی
  • بشقاب و روکش یکبار مصرف آلومینیومی
  • لوازم آشپزخانه یکبار مصرف آلومینیومی
  • ظروف یکبار مصرف آلومینیومی چند خانه

انواع ظروف یکبار مصرف آلومینیومی

 

دستگاه پرس ظروف یکبار مصرف آلومینیومی قالب های متفاوتی دارند که رول ها و ورق ها بر اساس همین قالب ها شکل گرفته و در بازار عرضه می شوند.

جمع بندی

با توجه به تغییر فرآیند زندگی و مصارف گوناگون، ظروف یکبار مصرف آلومینیومی بیش از پیش فروش داشته و مشتریان زیادی را به خود جذب نموده است. در این مقاله سعی بر آن داشتیم تا فرآیند تولید و ساخت ظروف یکبار مصرف آلومینیومی و همچنین انواع آن را با شما به اشتراک بگذاریم. نکته حائز اهمیت در این ظروف یکبار مصرف این است، پیش از خرید به برند و علامت استاندارد آن توجه کرده و طبق آن ظرف مورد نظرتان را انتخاب و خریداری نمایید.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست