ظرف غذا

امروزه افراد بیشتر از آن که در خانه باشند، در محیط بیرون به سر می برند. پس حداقل یک وعده غذایی را در خارج از منزل میل می کنند. برخی وضعیت مالی خوب دارند و حساسیتی به غذاهای بیرون ندارند. بنابراین برای آن ها غذاهای رستورانی و غذاخوری ها مطلوب به نظر می رسد. هم در محل و هم به صورت بیرون بر با ظرف مخصوص می توانند آن را سفارش دهند. اما عده ای در این میان می گویند، هیچ غذایی، غذای خانگی نمی شود. البته درست هم می گویند. غذای خانه از سلامت و کیفیت بیشتری برخوردار است. بنابراین آن را بر غذای بیرون از هر نوعی که باشد، ترجیح می دهند. ظرف غذا و ظروف یک بار مصرف برای بیرون بردن غذا تدارک دیده شده اند. بیایید ببینم تهیه و خرید کدام یک مطلوب و به صرفه تر است. پس با ما همراه باشید.

 

ظرف غذا یه به عبارتی نگهدارنده مواد خوراکی، برای بیرون بردن مواد غذایی مورد استفاده قرار می گیرد. شاید بپرسید چرا باید غذا بسته بندی شده و برای خوردن در خارج از منزل استفاده شود؟ یا اصلا چه گروه هایی از این محصول استفاده می کنند؟ آیا ظرف نگهدارنده در درون منزل استفاده می شود؟

کارمندان را در نظر بگیرید. آن ها حداقل نیمی از وقت بیداری خود را سر کار به سر می برند. شاید دوست داشته باشند در هنگام ناهار، غذای خانگی بخورند. کودکان در مهد و مدرسه برای حفظ سلامت و رشد مطلوب، به میان وعده های خانگی نیاز دارند. گذشته از همه این ها، همه افراد به مسافرت می پردازند. تلاش برای حفظ سلامت بدن و در نظر گرفتن مسائل بهداشتی، باعث یک اقدام مهم می شود. به طوری که برخی در خانه غذا درست می کنند و با خود می برند. این گروه ها همگی به یک ظرف نگهدارنده مواد خوراکی احتیاج پیدا می کنند.

فقط به منظور بیرون، این نگهدارنده ها به کار گرفته نمی شوند. گاهی غذایی باقی مانده است. یا اصلا قرار است مواد خوراکی، بسته بندی شده و در یخچال یا فریزر قرار بگیرند. این ظروف نیز این قابلیت ها را دارند تا به شما کمک کنند.

انواع متفاوتی از این ظروف در بازار عرضه می شوند. نمونه هایی مثل کارمندی، کتابی، سفری و حتی کودک در این حیطه قرار می گیرند. بسته به این که مقصد و هدف کاربرد شما چیست، می توانید انتخاب کنید. تفاوت در تولید ظروف نگهدارنده آن چنان زیاد است که تمامی سلایق و کاربرد ها را پوشش می دهد. فلز، پلاستیک و شیشه سه جنس پر کاربرد در تولید است. هر کدام ویژگی های خاص خود را دارند. برخی برای گرم کردن روی گاز و یا حتی درون مایکروفر مناسب هستند. عده ای نیز با عملکرد برقی به شما در گرم نمودن غذا کمک می کنند.

خرید ظروف یک بار مصرف

رستوران ها، کافه ها، بستنی فروشی و مراکز دارای سرویس بیرون بر، به ظروف یک بار مصرف نیاز دارند. البته برخی افراد برای مصارف خانگی، گاهی اقدام به تهیه این ظرف ها می کنند. این محصولات فقط یک بار بایستی استفاده شوند. در این صورت باعث بیماری و آسیب های بدنی می شود. مراکز بیرون بر در حجم زیاد و با قیمت مناسب آن ها را تهیه می نمایند. آن ها این ظروف را برای یک بار مورد استفاده قرار می دهند. برای افراد جهت مصرف خانگی، خرید این ظروف توصیه نمی شود. زیرا اولا، خرید آن ها برای مصرف شخصی در کاهش قیمت تاثیر زیادی ندارد. زیرا در حجم کم صورت می گیرد. دوما، نسبت به مراکز بیرون بر استفاده چندانی هم ندارند و ممکن است در گذر زمان از بین بروند. قیمت این ظروف بسیار متفاوت است. به طور حتم متناسب با کیفیت و اندازه، قیمت نیز بیشتر می شود. این دو عامل در قیمت گذاری بیشترین تاثیر را دارند.

افرادی که سلامت غذای خانگی را می پسندند بهتر است این ظروف را خریداری ننمایند. به هر حال ممکن است سبب تغییر کیفیت غذا شود. هر چه هم که با متریال مرغوب و سالم تولید شوند، باز هم باید مواظب بود. البته قیمت ظروف یک بار مصرف از نگهدارنده های غذا کمتر است. اگر در مسافرت از این ظروف به قصد یک بار استفاده کنید، به نظر بد نمی باشد. در جابجایی و حمل وسایل، نیز جاگیر نخواهد شد و دور انداخته می شود.

 

 

خرید ظرف غذا

در هنگام خرید ظرف غذا، قیمتی بیشتر از ظروف یک بار مصرف شاهد خواهیم بود. نگهدارنده غذا عمر بیشتری دارد. نه یک بار یا حتی چند بار، بلکه به مدت چندین سال برای شما کار می کند. البته برای مراکز بیرون بر فقط و فقط همان ظروف یک بار مصرف را بایستی به کار گرفت. اما برای مصارف خانگی این محصولات مناسب ترند. یک بار هزینه زیادی در خرید متقبل می شوید، ولی تا مدت ها برای شما کار می کند. به صرفه تر و سالم تر است و در کیفیت غذا هیچ گونه تغییری را ایجاد نمی کند.

در این جا نیز قیمت های متفاوتی در خرید می بینیم. اما فاکتور های اثر گذار در تعیین قیمت بیشتر است. ضخامت ظرف، جنس آن، تعداد طبقه ها و امکاناتش، برقی بودن یا نبودن موثر است. این که بتوان ظرف را روی شعله گذاشت یا در مایکروفر کار کند، در تفاوت قیمت سهیم است. این ظروف فقط برای حمل غذا به بیرون از خانه به کار نمی روند. حتی می توانند در درون خانه نیز به کار گرفته شوند.

در نهایت

دلایل استفاده از ظرف غذا در بین افراد کم نیست. اما ظروف یک بار مصرف نیز همان کارایی نگهدارنده ها را دارند. این تنها شباهتی است که بین آن ها مشاهده می شود. کاربرد تقریبا متفاوتی دارند. جنس و ماندگاری آن ها زمین تا آسمان فرق می کند. به طور حتم با این تفاوت ها، در خرید هر کدام، به قیمتی متفاوت بر می خوریم. بهتر است مزایای هر کدام را با هم مقایسه کنیم. هر کدام که برای شرایط ما و نوع کاربرد مورد نظر ما متناسب بود، را انتخاب نماییم. ظروف یک بار مصرف کاربرد بازاری دارد. در صورتی که ظرف نگهدارنده برای خانه ها بوده و مصرف شخصی پیدا می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست